Платежі енергетичних компаній під контролем SEC

SEC (The United States Securities and Exchange Commission) встановлює остаточні правила для енергетичних компаній – розкривати платежі.

ХЬЮСТОН (DPA-AFX) – енергетичні компанії зобов’язані розкривати інформацію про виплати урядам для промислового освоєння нафти, природного газу або корисних копалин, відповідно до правил, прийнятих Комісією з цінних паперів і бірж.

Санкціонований щодо реформи Додда-Франка і Уолл-стріт, Закон про захист прав споживачів, нові правила спрямовані на сприяння більшій прозорості платежів, пов’язаних з ресурсами видобутку.

Відповідно до змінених правил, якщо емітент бере участь у комерційній розробки нафти, природного газу або мінералів, таких як розвідка, видобуток, переробка і експорт він повинен оприлюднити інформацію про виплати федерального уряду США або іноземного уряду, і також потрібно подавати щорічні звіти до Комісії в відповідно до Закону про цінні папери і бірж.

Емітент так само повинен розкривати платежі, вироблені дочірнім або підконтрольним емітенту підприємством.

Голова SEC Мері Джо Уайт заявила – вона рада, що Агентство завершило остаточні правила, які забезпечать підвищену прозорість.

Європейський союз і Канада прийняли ініціативи прозорості, аналогічні правилам Комісії.

Фінансові новини

Рекордне обвалення котирувань китайської сталевої арматури потягнуло вниз і суміжні ринки сировини

На Шанхайській ф’ючерсній біржі 9 травня встановлено рекорд за всю історію торгів. Сталева арматура подешевшала на 6% до ціни відкриття, до рівня в 2175 юанів (близько $ 333) за тонну, передає Metaltorg.ru.

Слідом за арматурою на біржі в Далянь ф’ючерси залізної руди подешевшали до 388 юанів ($ 59) за тонну. Металургійний кокс подешевшав на 6,3% (до 936 юанів за тонну), коксівне вугілля – на 5,6% (до 655 юанів за тонну).

Європейські індекси опускаються в п’ятницю

Європейські індекси опускаються в п’ятницю, дешевшають акції нафтових компаній.

Європейські фондові індекси в п’ятницю відновили зниження після першого за п’ять сесій підйому напередодні, повідомляє агентство Bloomberg. Зведений індекс найбільших підприємств регіону Stoxx Europe 600 опустився в ході торгів на 0,4% – до 331,58 пункту. З початку цього тижня індикатор знизився на 3,2%, його тижневе падіння може виявитися найістотнішим з лютого. Індекс 50 найбільших підприємств єврозони Euro Stoxx 50 втратив 0,4%, британський FTSE 100 – 0,3%, французький CAC 40 – 0,6%, німецький DAX – 0,3%. Увага трейдерів в п’ятницю направлено на квітневі дані про безробіття в США, які будуть опубліковані міністерством праці о 15:30 МСК. За оцінками опитаних Bloomberg експертів, число робочих місць в США минулого місяця збільшилася на 200 тис. Після підвищення на 215 тис. Місяцем раніше, безробіття знизилося до 4,9% з 5%. Котирування акцій гірничодобувних і нафтових компаній опускаються в п’ятницю. Вартість паперів ArcelorMittal знизилася в ході торгів на 1,2%. Найбільша сталеливарна компанія скоротила виручку в першому кварталі 2016 року у 22%, EBITDA – на 33%. Глава ArcelorMittal Лакшмі Міттал, проте, відзначив поліпшення умов на ринку стали за останній час. Це, на його думку, призведе до поліпшення результатів компанії в найближчі квартали. Папери Tullow Oil Plc і Royal Dutch Shell Plc подешевшали відповідно на 3,4% і 1,1% на тлі зниження цін на нафту. Вартість акцій Banca Monte dei Paschi di Siena SpA підскочила на 4,4% завдяки більш сильної, ніж очікувалося, звітності італійського банку за минулий квартал.

 

МВФ цьогоріч прогнозує Україні інфляцію в 15,1%

Міжнародний валютний фонд прогнозує зростання української економіки у 2016 році на рівні 1,5% за інфляції в 15,1%.
Про це йдеться в оновленому прогнозі МВФ.
У 2017 році, згідно із прогнозом фонду, економіка України має продемонструвати зростання на рівні 2,5% за інфляції в 11%.
МВФ у доповіді вказує на важливість продовження низки структурних реформ в Україні. Зокрема, критично важливими для України є судова реформа, реформування податкового адміністрування, реформи на держпідприємствах, а також боротьба з корупцією.

Фондові ринки – огляд

Фондові ринки Китаю та Гонконгу знижуються в четвер слідом за котируваннями акцій фінансових та енергетичних компаній, повідомляє агентство Bloomberg. Ринки Японії, Південної Кореї, Таїланду та Індонезії закриті у зв’язку зі святами. Гонконгський Hang Seng опустився в ході торгів на 0,4%, китайський Shanghai Composite – на 0,3%, австралійський S & P / ASX 200 – менш ніж на 0,1%. Нові сигнали ослаблення світової економіки негативно позначаються на настрої трейдерів. Так, дані галузевої організації ADP Employer, опубліковані в середу, вказали на ослаблення темпів зростання зайнятості в США. Згідно зі звітом ADP, число робочих місць в США збільшилася в квітні на 156 тис. Темпи зростання за березень були переглянуті з 200 тис. До 194 тис. Економісти, опитані Bloomberg, в середньому очікували підйому в квітні на 195 тис. Тепер ринок чекає офіційних даних , які будуть опубліковані Мінпраці США о 15:30 мск в п’ятницю. За оцінками аналітиків, опитаних Bloomberg, число робочих місць в економіці США в квітні збільшилася на 200 тис., А рівень безробіття знизився з 5% до 4,9%. Тим часом, індикатор ділової активності в Китаї, що розраховується Caixin, знизився в квітні до 50,8 пункту з 51,3 пункту в березні. Індекс активності в сфері послуг КНР опустився до 51,8 пункту з 52,2 пункту. “Настрій, який домінує на ринку – це невпевненість, – зазначає аналітик CMC Markets Asia Pacific Майкл Маккарті. – Інвестори намагаються знайти баланс між рівнем котирувань акцій і ризиками. Ринкове середовище залишається складною”. Котирування акцій фінкомпаній Китаю падають: вартість паперів China Life опустилася на торгах в Гонконгу на 1%, Ping An insurance – на 1,9%. Акції China Shenhua Energy і PetroChina подешевшали не менше ніж на 0,9%. Ціни паперів гонконгських девелоперів знижуються слідом за погіршенням експертами Goldman Sachs рекомендацій для акцій компаній сектора. На думку аналітиків Goldman Sachs, ціни на житло в Гонконзі впадуть на 20%. Вартість паперів New World Development опустилася на 2,5%, Hang Lung Properties – на 1,3%.

НБУ спрощує порядок відкриття та обслуговування рахунків

Національний банк України прийняв постанову, якою спрощує порядок відкриття та обслуговування рахунків.Постанова регулятора N833 набирає чинності з 2.12.2015. Тепер банк при відкритті рахунку буде самостійно отримувати відомості про суб’єкта господарювання з офіційного сайту розпорядника Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізосіб-підприємців. Постанова також вводить принцип мовчазної згоди у разі неотримання банком повідомлення від контролюючого органу про взяття рахунку підприємства на облік. Крім того, спрощується порядок відкриття рахунків для нерезидентів-інвесторів, так як передбачена можливість завіряти достовірність підписів у картці із зразками підписів нотаріусом іноземної держави, а також спрощено порядок закриття рахунків для клієнтів, що мають незавершені зовнішньоекономічні контракти. Фізичні особи в рамках нового порядку зможуть отримувати на поточний рахунок іноземну валюту, перекладену з-за кордону. Також визначено порядок відкриття поточного рахунку опікуном на ім’я фізичної особи, визнаної судом недієздатною. Одночасно банкам довіряється обов’язок здійснювати верифікацію клієнта. Експерти НБУ вважають, що новий порядок створює передумови для спрощення ведення бізнесу в Україні та сприяє використанню громадянами України послуг міжнародних систем інтернет-розрахунків.

НБУ має намір дозволити фізособам отримувати від нерезидентів випущені за кордоном електронні гроші

Національний банк України планує надати право фізичним особам користувачам міжнародних систем інтернет-розрахунків отримувати від нерезидентів електронні гроші, випущені за межами України.

Відповідний проект постанови НБУ “Про внесення змін до положення про електронні гроші” оприлюднено на сайті регулятора. Згідно з документом, користувач-фізособа має право отримувати від нерезидентів електронні гроші, випущені емітентом-нерезидентом, за умови, що міжнародна система інтернет-розрахунків забезпечує погашення цих електронних грошей шляхом перерахування коштів на рахунок фізособи в банку-резиденті. Дія документа поширюється на фізичних осіб, які мають намір отримати електронні гроші, випущені нерезидентами, з використанням міжнародних систем інтернет-розрахунків, які внесені до реєстру платіжних систем. Як зазначає НБУ, необхідність таких змін виникла в рамках виконання Комплексної програми розвитку фінансового сектора України до 2020 року і пов’язана із забезпеченням розвитку роздрібних безготівкових платежів з використанням електронних платіжних засобів, зокрема, шляхом забезпечення досутпа до ринку междануроних систем інтернет-розрахунків.Як повідомлялося, Національний банк України в липні 2015 року постановами правління від 24 липня №№ 480 і 481 спростив доступ на ринок країни для міжнародних платіжних систем і передбачив у своїх нормативних документах можливості для подальшого функціонування міжнародних систем інтернет-розрахунків, включаючи PayPal, ApplePay, GoogleWallet. Даними постановами, зокрема, визначені умови внесення до реєстру платіжних систем, систем розрахунків, учасників цих систем та операторів послуг платіжної інфраструктури відомостей про міжнародні системах інтернет-розрахунків, у тому числі PayPal, ApplePay, GoogleWallet, що відкриває можливість для початку діяльності в Україні таких міжнародних систем.

Готуєш платіж – будь обережним! Нові вимоги щодо контрагентів

Указ Президента України №549/2015 від 16.09.2015р. щодо введення в дію Рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» від 02.09.2015р. та Постанови Правління НБУ №654 від 01.10.2015р.

«Про забезпечення реалізації і моніторингу ефективності персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», встановлено обов’язок щодо застосування строком на один рік персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до фізичних та юридичних осіб, які внесені до відповідних списків РНБОУ  (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/n0014525-15/print1443171332146995).

Окрім обмежень на проведення операцій включеними до переліку особами, також вводяться обмеження на проведення фінансових операцій іншими суб’єктами економічної діяльності на користь включених до списків РНБОУ фізичних та юридичних осіб. У зв’язку з цим, застерігаємо Вас від спроб здійснення платежів на користь включених до списків РНБОУ осіб та попереджаємо, що у разі здійснення таких спроб, змушені будемо передати відповідну інформацію до уповноважених державних установ у відповідності до чинного законодавства України.

Банківські рахунки почнуть арештовувати в режимі онлайн

Кабінет міністрів пропонує арештовувати банківські рахунки в режимі онлайн, тоді як на даний момент цей процес за запитом виконавчої служби займає від декількох днів до місяця.

В ході переговорів Міжнародного валютного фонду та України була досягнута домовленість автоматизувати цей процес і усунути з нього людський фактор.

Тому Мінфін спільно з банками пропонують створити єдину електронну базу даних про всі рахунки клієнтів банків. Через таку базу суддя відразу після ухвалення рішення про арешт зможе відправити у всі банки запит про виявлення та арешт коштів на рахунках.

Банк, у свою чергу, повинен буде автоматично заблокувати рахунок. Якщо на рахунку в одному банку буде знайдена достатня сума для арешту, то кошти будуть заблоковані відразу. Якщо коштів буде недостатньо, то буде продовжено пошук інших рахунків в інших банках.Вся процедура повинна буде займати кілька хвилин.

Банки в обов’язковому порядку повинні будуть вносити в електронну базу інформацію про рахунки своїх клієнтів. Її адмініструванням займеться Нацбанк чи інший орган держвлади.

Пропозиція триває

За повідомленням Національного банку України,  українці продали іноземної валюти в жовтні 2015 в офіційних пунктах обміну,  на $ 104 700 000 більше, ніж купили, збільшивши відповідний показник вересня на 37,3%.

Згідно з даними НБУ, в жовтні населення збільшило купівлю валюти в порівнянні з попереднім місяцем на 44,3% – до $ 68700000, скоротивши продаж на 19,2% – до $ 173 400 000.